„Ötödik alkalommal rendezzük meg idén a Hegyvidéki Napokat. Egy jól működő intézmény lett mára a rendezvény” – fogalmazott szombat délelőtti megnyitójában Pokorni Zoltán, a Hegyvidék polgármestere, aki szerint a sikert az is mutatja, hogy soha még ennyi gyerek nem csimpaszkodott a színpad előtti kerítésen.
A megnyitót követően Hoffmann Kornél százados, a XII. Kerületi Rendőrkapitányság vezetője átadta a „Miért jó rendőrnek lenni?” című rajzpályázat győzteseinek a jutalmakat. Pokorni Zoltán kezdeményezésére négy évvel ezelőtt hirdette meg először az önkormányzat a „Tiszta udvar, rendes ház” versenyt, melyen nemcsak azt díjazza a zsűri, hogy melyik családi vagy társas ház környezete a leggondozottabb, vagy hol vannak a legkülönlegesebb növények, hanem azt is, hogy otthonuk rendben tartásáért mennyire fognak össze a lakóközösségek. Az összetett szempontrendszer alapján idén a Csorna utca 5. lakói nyerték el az első helyet, rögtön utánuk következik a Breznó lépcső 3., majd a Fodor utca 72. közössége. A bírálók különdíját az Evetke utca 1. és a Hegyalja út 131. lakói vehették át, emléklapot pedig a Gaál József utca 21/a, a Szépkilátás utca 7., a Thomán I. utca 16. és 18., az Istenhegyi út 9/a, a Csörsz utca 11., a Németvölgyi út 54. valamint a Böszörményi út 6-8. számú ház lakói kapták.
Az egész szombat fergeteges programokkal várta a hegyvidékieket, jobbnál jobb koncertek – Alma Zenekar, a Készenléti Rendőrség Fúvószenekara, Tamarazene, Jónás Vera Trió, Vörös Nikolett Quartett, a Budapest Jazz Orchestra Szulák Andreával és Zséda – mellett kézművesek játékai, ruhái, finomságai, bor-, pálinka és csokoládékóstolók csábítgatták a sétálókat, ki-ki ámulhatott a közrendvédelmi bemutatókon, szurkolhatott a Hegyvidéki Sportmax versenyein, illetve ellenőrizhette egészségét a különböző szűréseken.

Május 19-én és 20-án a Diana-parkban (a Jókai Mór Általános és Német Nemzetiségi Iskola mellett) ismét lesz Svábhegyi Búcsú! A két nap programja az alábbiak szerint alakul.

Kedves Érdeklődők! A Hegyvidéki Napok június 2-i, vasárnap esti programjában változás történt. Egy előre nem látott esemény miatt a Group ’n’ Swing együttes koncertjének időpontját fel kellett cserélnünk a Ferenczi György és a Rackajam programponttal.

A Barabás Villa Galéria tisztelettel meghívja Önt és kedves családját Ifj. Szlávics László szobrászművész Fekete és fehér című kiállítására.


Idén nyáron, immáron hatodik alkalommal adják át a Kaszás Attila-díjat, amely a magyar ajkú színművészek méltó szakmai és emberi elismerésén túl, Kaszás Attila szellemi hagyatékának ápolását szolgálja.