Budapest XII. kerület, Böszörményi út 23-25.
Telefon: 06 1 224 5900, Fax: 06 1 224 5905
Zöld szám: 06 80 200 907
Kupadonto8_660

Az MKB Veszprém nyerte a férfi kézilabda Magyar Kupát

2012. 04. 15.
Drámai végjátékban a Veszprém 27-26-ra győzte le a Pick Szegedet. A Hegyvidéki Sportmaxban megrendezett kupadöntőn Váczi János alpolgármester adta át a díjakat.

A Hegyvidéki Sportmax nyitása óta ez volt a legizgalmasabb meccs, amely egy kézilabda szakportál szerint a férfi kézilabdában a második legnagyobb rangadónak számít. Nagy öröm és megtiszteltetés a kerület számára, hogy nálunk kerülhetett megrendezésre a Magyar Kupa kupadöntő mérkőzése. Pazar, parádés meccsnek lehettek tanúi a hegyvidékiek ezen a Kupadonto11délutánon.

A találkozó szuper hangulatban kezdődött a Hegyvidéki Sportmaxban, amelyet a fináléra megtöltöttek a szurkolók. A már az első percektől izgalmasnak bizonyuló versenyen, ment az adok-kapok, és mindkét oldalon becsúszott egy-két technikai hiba, amiből a Szeged talált először magára, Rajko Prodanovics góljaival elhúztak a Tisza-partiak 5-2-re. A második játékrész elején kettős emberhátrányba került a Mocsai-csapat, ennek ellenére egyenlítettek Iváncsik Gergőék, sőt Renato Sulic két gólja után már náluk volt az előny: 19-20.

25-25-tel vágtak neki az utolsó öt percnek a csapatok, amikor Sulic megszerezte ötödik gólját, Prodanovics azonban Kupadonto14egyenlített. Czina József harmadik kiállítása nehéz helyzetbe hozta a Picket, Sulic azonban rontott. Hátrányból a Szeged nem tudott betalálni, így egy perccel a vége előtt időkérés után támadhatott a Veszprém, Vujin be is talált. A Veszprém végül hatalmas küzdelemben 27-26-ra nyert, és ezzel az idei évben elnyerte e Magyar Kupát.

A HTV rövid összefoglalója itt látható.

Zarandoklat
2014. augusztus 16-án rendezik meg az 1ÚTON elnevezésű nemzetközi zarándoknapot.
legendak_kis

A Hegyvidéki Helytörténeti Gyűjtemény tisztelettel meghívja önt és kedves családját a Legendás Hegyvidék - 500 év - válogatás a XII. kerület múltjából (1470-1490) című kiállítására.

fokert-logo
A több éve sikeres és a gyerekek körében népszerű nyári programot idén is meghirdeti a FŐKERT Nonprofit Zrt.