*

DSC_0880

Hallé vacsora kilencedik alkalommal

Folyamatosan, és egyre nagyobb számban vonzza az érdeklődőket a hagyományos jótékonysági Hallé vacsora a Svábhegyen.

Az Istenhegyi Szent László Plébánia és a Svábhegyi Református Egyházközség szervezésében, valamint a Hegyvidéki Önkormányzat támogatása mellett 600 adag étellel készült a Lillabella étterem. A jutányos áron megvásárolt ételekből befolyt összeggel a szervezők a két egyházközség rászorulóinak és a Szendrőládi Református Családi Napközi mélyszegénységben élő gyermekeinek karácsonyát kívánják szebbé tenni.
Az eseményen minden évben jelen van Fonti Krisztina alpolgármester asszony, aki hangsúlyozta: „A két egyházközség komoly összefogásával megvalósuló jótékonysági esemény több szinten erősíti az összetartozás érzését. Egyrészt akkor, amikor a sok segíteni szándékozó Hegyvidéki összegyűlik, hogy egy finom vacsora mellett része legyen a közösségi élményben, másrészt azzal, hogy a hozzájárulásukkal rászorulókat támogatnak.” Az alpolgármester asszony hozzátette: „Rendkívül fontos, hogy hagyományainkat ily módon is ápoljuk.”