Hegyvidéki Önkormányzat

Budapest XII. kerület, Böszörményi út 23-25.
Levelezési cím: 1535 Budapest, Pf: 925
E-mail cím: onkormanyzat@hegyvidek.hu
Telefon: 06 1 224 5900, Fax: 06 1 224 5905
Zöld szám: 06 80 200 907
bal05bbbb

Budai Egyházközségek Farsangi Bálja

2017. 02. 13.

A farsangi bálok napjait éljük. A sokfajta mulatság többségét valódi közösségi érzés hozza össze, csakúgy, mint a szombat este a MOM Kulturális Központba – a belépőjük mellett egy tálca süteménnyel –, a XVII. Budai Egyházközségek Farsangi Báljára érkező vendégeket.

Bár nem hiányzott a zene, a tánc és a finom házi ízek egyike sem a XVII. Budai Egyházközségek Farsangi Báljáról, előtte még több hozzászóló szép köszöntőkben mondta el, miben látja az összejövetel jelentőségét a keresztény összefogás keretén belül.


csillagszemu01

 

Az eseményt megnyitó dr. Székely János püspök és az őt követő felszólalók szinte mindegyike megemlékezett a Szíriában nehéz körülmények között élő keresztényekről. Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a többi között arról beszélt, hogy az utóbbi években több támadás érte a kereszténységet, mint bármely más vallás követőit. A kormány ezért döntött úgy, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériumán belül létrehozza a Keresztényüldözés elleni helyettes államtitkárságot, és azon keresztül igyekeznek segíteni a világban élő, támadásokat elszenvedő keresztény közösségeknek.


nyitotanc02

 

Az idei bál díszvendége a Magyar Kolping Szövetség volt, amelynek képviseletében Kövesi Ferenc atya, a szövetség egyházi elnöke mesélt a német alapító, Kolping Adolf életéről és hitvallásáról. A magyar mozgalom múltjáról elmondta, hogy az 1990-ben jött változások után Bolberitz Pál atya és Lang György élesztették újjá a kommunista érában szétvert szövetséget (eredetileg legényegyleteket), majd az utóbbi hat évben olyan szükségessé vált megújításon ment keresztül a mozgalom, ami sok nehéz munkával járt, de „a berozsdásodott kaput sikerült kinyitnunk, és átlépnünk rajta”. Az atya szerint Kolpingnak a társadalom megújítását célzó tervei és igazságai időtállóak, és ma is időszerűek, köztük egyebek mellett az „Isten áldja a tisztes ipart, Isten áldja a kezünk munkáját” is.

 

pz03


A Hegyvidék polgármestere, Pokorni Zoltán budai polgármester társai nevében nyitotta meg a bált, s kiemelte: a budai polgármesterek mindig is elkötelezettek voltak az egyház felé, amelynek munkáját napról napra, évről évre folyamatosan segítik. A keresztény egyház emberekből építi a saját vára falai, benne emberi közösségek tartják azokat a falakat, ennek hiányában összeomlana a vár. A keresztény közösség megbecsült részét képezik a reformátusok is, akikkel az idén különösen szép jubileumot ünnepelhetünk: a reformáció 500. évfordulóját.

V. K.

Idoesek_Egeszseg_Iskolaja_2017_szept_okt

2017. szeptember - október

Szolounnep

2017.09.22. - 2017.09.24

Klimabarat_este_frissitett-1

2017. szeptember 21. (csütörtök) 18:00

Han_Automentes_nap

2017. szeptember 24. 10:00 és 18:00

Innobuildings

2017. október 2. 10:00 - 17:00

termenyunnep_plakatterv-1

2017. szeptember 24

Mihalynapi_vasar

2017. szeptember 23. (szombat) 9-14 óráig

szarvasboges

Szarvasbőgés túrák és szakvezetések a Pilisi Parkerdőben és a Budakeszi Vadasparkban

Nevtelen

Programajánló

logotype_250x250

Programfüzet

Egeszseges_Hegyvidek227

Az Egészséges Hegyvidék program 2017-ben is folytatódik.


«
»

Zold_Iroda_konferencia_banner

Széchenyi 2020

Zöld Iroda

Hegyvidéki baba

Hegyvidek_ONvedelem_banner

Lovasut_banner

gyorsnet_banner

Kóstolja meg Ön is

kerekpar_regisztracio

matyasbanner

E-ügyintézés


local_taxes_banner250

Ter-koz2

Hegyvidék TV

banner_ovodasok_2017

Amire büszkék vagyunk

Telefonon a Hegyvidék

Pokorni Zoltán

Váczi János blogja

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Hegyvidék Kártya

Hegyvidék újság

Kiadványaink

Minerva térinformatika