Hegyvidéki Önkormányzat

Budapest XII. kerület, Böszörményi út 23-25.
Levelezési cím: 1535 Budapest, Pf: 925
E-mail cím: onkormanyzat@hegyvidek.hu
Telefon: 06 1 224 5900, Fax: 06 1 224 5905
Zöld szám: 06 80 200 907

halle_vacsora16b

Ismét hallé vacsora volt a Svábhegyen

2016. 12. 20.

A hagyományokhoz hűen, advent utolsó vasárnapján idén is jótékonysági hallévacsorát rendezett a Svábhegyi Református Egyházközség és az Istenhegyi Szent László Plébánia. Az ízletes hallevekből befolyt összeget a katolikus és református gyülekezet rászorulói, valamint a Szendrőládi Református Családi Napközi mélyszegénységben élő tagjai kapják.

Kevesen tudják, de az immár nyolcadik alkalommal megrendezett hallévacsora a két világháború között is hatalmas népszerűségnek örvendett a svábhegyi közösségek körében. A történelem aztán közbeszólt, s a tradíció hosszú időre megszakadt. Béres L. Attila újságíró, református presbiter kezdeményezésének köszönhetően azonban a program feléledt, és minden esztendőben több száz érdeklődőt vonz.


„Nagy öröm számunkra, hogy a két svábhegyi egyházközség felelevenítette a régi, szép hagyományt. Ez az ünnepi alkalom nemcsak a találkozás öröméről és a tradíciók ápolásáról, hanem a rászorulókon való segítésről is szól” – méltatta az önkormányzat által is támogatott kezdeményezést Fonti Krisztina alpolgármester, aki külön megköszönte a szponzorok támogatását is.


halle_vacsora12k


A hegyvidékiek a csípős hideg ellenére is türelemmel várták ki a sorukat. „Nem volt kérdés számomra, hogy idén is hazaviszek néhány adag halászlevet – persze nemcsak az íze miatt, hanem azért is, mert tudom, hogy jó helyre kerül majd a bevétel” – mondta Kanyó Sándor, aki sokadik alkalommal vett részt a Diana parkban megrendezett vacsorán.


„A kenyér, a hal és a bor. Milyen egyszerű dolgok ezek! Pedig ha belegondolunk, mégis mennyi minden kell ahhoz, hogy a búzamagból kenyér, a halból hallé, a szőlőből pedig bor legyen… Valóban: az egyszerű dolgok a legnagyszerűbbek!” – magyarázta Berta Zsolt, a Svábhegyi Református Egyházközség lelkipásztora.

Idoesek_Egeszseg_Iskolaja_2017_szept_okt

2017. szeptember - október

Szolounnep

2017.09.22. - 2017.09.24

Klimabarat_este_frissitett-1

2017. szeptember 21. (csütörtök) 18:00

Han_Automentes_nap

2017. szeptember 24. 10:00 és 18:00

Innobuildings

2017. október 2. 10:00 - 17:00

termenyunnep_plakatterv-1

2017. szeptember 24

Mihalynapi_vasar

2017. szeptember 23. (szombat) 9-14 óráig

szarvasboges

Szarvasbőgés túrák és szakvezetések a Pilisi Parkerdőben és a Budakeszi Vadasparkban

Nevtelen

Programajánló

logotype_250x250

Programfüzet

Egeszseges_Hegyvidek227

Az Egészséges Hegyvidék program 2017-ben is folytatódik.


«
»

Zold_Iroda_konferencia_banner

Széchenyi 2020

Zöld Iroda

Hegyvidéki baba

Hegyvidek_ONvedelem_banner

Lovasut_banner

gyorsnet_banner

Kóstolja meg Ön is

kerekpar_regisztracio

matyasbanner

E-ügyintézés


local_taxes_banner250

Ter-koz2

Hegyvidék TV

banner_ovodasok_2017

Amire büszkék vagyunk

Telefonon a Hegyvidék

Pokorni Zoltán

Váczi János blogja

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Hegyvidék Kártya

Hegyvidék újság

Kiadványaink

Minerva térinformatika